سوالات دوره‌ی 12 تا 21 مرحله‌ی دو کامپیوتر


حل و کلید برخی از دوره ها:

+ نوشته شده توسط فرهاد مقیمی در یکشنبه یکم اردیبهشت ۱۳۹۲ و ساعت 17:18 |
تورنمنت غیاث الدین، برگزار شد، و طبق آخرین اخبار؛ نتایج زیر به دست آمد:

اسامی تیم‌ها به ترتیب رتبه:

1.فرما

خداقلی – نجفیان – خیاطی - پیرحسینلو

2.لاگرانژ
بهنام نیا – محی الدین – کاظمینی زاده – محمدبیگی

3.گاوس

هنری – آقایی – حجازی راد – نیکنامیان

4.اقلیدس

5.ریمان

6.اویلر


سوالات جبر-هندسه و ترکیبیات تورنمنت را از لینک زیر دانلود نمایید:


پ.ن:

تیم ششن فعلن از دادن بستنی فرار کرده است، اما نباید فراموش کرد که آخر هفته‌ای هم در انتظار آنان است...

+ نوشته شده توسط فرهاد مقیمی در شنبه سی و یکم فروردین ۱۳۹۲ و ساعت 11:3 |

سوالات مرحله ی ۲ - دو - دومین - فیزیک - دوره ی ۲۳- بیست و سه - بیست و سومین


با توجه به این که سوالات دوره‌ی ۲۳ام در اینترنت موجود نبود (ظاهراً!)؛ سوالات این دوره رو اسکن کرده، گذاشتم که بقیه‌ی دوستان هم بتونن از سوالاش استفاده کنن.


+ نوشته شده توسط فرهاد مقیمی در شنبه دهم فروردین ۱۳۹۲ و ساعت 16:8 |

سوالات مرحله ی ۲ - دو - دومین - فیزیک - دوره ی ۲۴ - بیست و چهار - بیست و چهارمین


با توجه به این که سوالات دوره ی ۲۴ام در اینترنت موجود نبود (ظاهراً!) و تو کتاب ها هم نیست؛ سوالات این دوره رو اسکن کرده، گذاشتم که بقیه ی دوستان هم بتونن از سوالاش استفاده کنن.

پ.ن:

لینک تصحیح شد!

+ نوشته شده توسط فرهاد مقیمی در جمعه نهم فروردین ۱۳۹۲ و ساعت 21:59 |

سوالات آزمون مرحله ی اول - یک المپیاد دانش آموزی کشوری کامپیوتر سال ۱۳۹۱ - دوره ی بیست و سه - بیست و سومین دوره - ۲۳


سوالات:

پ.ن:

امسال هم به وبلاگ محترم شاااززز رحم نموده! و مجال ارائه ی کلید را به این عزیزان می سپاریم!!! :پی 


آرمین زیرک نوشت:

بالا خره روز موعود فرا رسید. سه شنبه صبح از خواب بلند شدم و آماده ی یه امتحان خوب شده بودم. استرس زیادی داشتم. نمی دونستم مثل دوره ی نهنگ ها همه زیر 50 درصد می شن یا مثل دوره ی 18 همه بالای 62 درصد.واقعا هیچکس نمی دونست که سطح امتحان امسال چه جوریه؟تلاش زیادی کرده بودیم و واقعا می خواستیم نتایج زحمات خودمون و اساتیدمون رو ببینیم. رفتم مدرسه ساعت 6 و نیم بود و دیدم که المپیادیا توی مدرسه اند ظاهرا بیشتر از المپیادیا بقیه ی بچه ها غایب بودند. سپهر (ز) رو دیدم و ادرس حوضه رو ازش پرسیدم و باز هم شروع کرد از گوگل مپ گفتن که روزی 5 دقیقه توش بری تهرانو حفظ می شی و .. که همیشه برای امیرکیوان(م)می گفت. رفتم شروع کردم به فوتبال بازی کردن ساعت 7 و ربع که شد مدرسه رو ترک گفتم(با یه المپیاد ریاضیی) به حوضه که رسیدم سعید رضاو سید شایان رو دیدم. رفتیم تو. وقتی مدرسه رو دیدم هزاران بار خدارو شکر گفتم که تو حلی درس می خونم. دروازه های فوتبال داغون و ... توی مدرسه ول چرخیدیم. بچه ها کم کم اومدند. سروش سپهر علی نوید و .... رفتیم ببینیم کجا افتادیم که دیدیم بچه ها دارن جدول شماره بندی صندلی ها رو دست کاری می کن. جملاتی روی دیوار های مدرسه نوشته شده بود که ما را ساعاتی به فکر فرو برد. محمد هم از راه رسید. سعی کردم از بقیه دور باشم تا با خیالی آسوده به امتحان بروم. اما هر جا که می رفتم بچه ها رو اون جا می دیدم. امیرکیوان و عرفان و فربد هم رسیدند. 

بعضی از هم کلاسی های قدیم خودم رو هم دیدم از جمله محمد طبیعی که بار ها گفتم بزرگ ترین شانس ما این بود که او به المپیاد ریاضی رفت(سوم راهنمایی قرار بود به المپیاد کامپیوتر بیاد) 2 ساعتی صبر کردیم تا امتحان شروع شد با بچه ها رفتیم سالن امتحانات کیف هامون رو یه جا گذاشتم.. پشت سر سپهر موسوی بودم . سمت راستم امیرکیوان بود و بالاخره امتحان شروع شد. سوالات اول خیلی خیلی اسون بودند. هر لحظه خودم رو با امیرکیوان چک می کردم که عقب نمونم. به سوال 10 که رسیدیم به یک باره امتحان سخت شد.. هر چی تلاش می کردیم سوالات حل نمی شدند. به برگه ی امیرکیوان نگاه کردم اون هم حل نکرده بودو بعد از حدود 2 ساعت یک بار دیگر به برگه ی امیرکیوان نگاه کردم و دیدم سوالات آخر رو حل کرده. این بزرگ ترین شانس من بود. خیلی با سرعت به آخر برگه ی سوالات رفتم. و دیدم که سوالات آخر بسیار ساده هستندشروع به حل کردم و حدود 10 تاسوال دیگه هم حل کردم.  نکته ی عجیب این بود که بچه های مدارس دیگر هم به شدت مشغول امتحان بودند و هیچ کس نمی خواست سالن را ترک کند! و اما بالاخره بچه ها شروع به ترک سالن کردند و اولین حلی ای که این کار را انجام داد محمد(قدوسی) بود. امتحان تمام شد. من 22 تا زده بودم.همه به سراغ هم رفتیم و جویای وضعیت هم شدیم. با شنیدن حرف بعضی ها . خوشحال و با شنیدن حرف بعضی ها ناراحت می شدیم. خدا را شکر سروش را ندیدم چون مطمئنن وقتی تعداد درست هایش را می شنیدم به یک باره تصمیم به ترک المپیاد می کردم.
اما بچه های المپیاد ریاضی بسیار کمتر از ما زده بودند.
ازامتحان بیرون اومدم و به یک باره به فکر شاززز افتادم خودم راسریع به مدرسه رساندم و شاززز رو دیم که خبری جدید  در آن نبود. به اتاق رده ب رفتم و به بچه ها زنگ زدم. هیچ کس حاضر نبود سوالات رو چک کند و من هم تصمیم گرفتم تا اعلام نتایج بی خیال چک کردن سوالات شم
 
+ نوشته شده توسط فرهاد مقیمی در سه شنبه بیست و چهارم بهمن ۱۳۹۱ و ساعت 14:21 |

آزمون آزمایشی "رده ب" هم بالاخره تموم شد! خدا رو شکر، فکر کنم تقریبا همه از نتیجه‌ی کار راضی بودن و آزمون‌های خوبی رو شاهد بودیم، البته جا داره به بچه‌های شیمی بگم که آزمون آموزشی با آزمون آزمایشی یه کمی فرق می‌کنه! پس تا نتیجه‌ها و رتبه‌ها نیومده، در مورد وضعیت و رتبه و درصداتون نتیجه‌گیری و پیش‌داوری نکنید! به هر حال از همه‌ی دست‌اندرکاران برگزاری این آزمون و مدارسی که در برگزاری آزمون همکاری کردن، تشکر می‌کنم و از شرکت‌کنندگان در این آزمون هم به نحو احسنت(!) کمال تشکر و آرزوی موفقیت رو دارم! جا داره به تیم طراحی و تصحیح و برگزاری و روابط عمومی و مدیریت و انتشارات و معاونین و ... خسته نباشید بگم و در نهایت بگم : " آخـــــیـــــش.....! بالاخره تموم شد....!!!!! " :)

اخبار تکمیلی درباره ی نحوه ی دریافت کارنامه هم به زودی روی سایت دبیرستان قرار میگیره.

"نیمه"زنده از آزمون فیزیک و شیمی،حوزه لشگر:

     

     

     

توضیح:

دوستان توجه داشته باشید، برای حفظ امنیت آزمون؛ فعلا تا مشخص نشدن وضعیت ارسال پاسخبرگها از شهرستان ها، کلید را روی وبلاگ قرار نمی دهیم. تا شنبه عصر منتظر بمانید! ممنونم از همکاریتون.

زنده از آزمون کامپیوتر و نجوم، حوزه‌ی لشگر:

  

  

  

  

زنده از آزمون ریاضی، زیست و ادبی، حوزه‌ی لشگر:

  

  

 

آدرس حوزه‌ی آزمون پسران:

تهران! - خیابان کارگر جنوبی - چهارراه لشگر - خیابان کمالی - خیابان غفاری - دبیرستان علامه حلی تهران

تلفن : 555415556

با توجه به یک طرفه بودن خیابان کمالی، چنانچه از ماشین شخصی استفاده می نمایید٬ به مسیر مشخص شده در شکل زیر توجه نمایید! (با استفاده از نرم افزار مسلطّ فوتوشاپ!)

آدرس حوزه‌ی آزمون دختران:

تهران! - اتوبان شهید همت - (شرق به غرب) - خیابان سردار جنگل - پشت پمپ بنزین - خیابان فرزانه غربی - پلاک 1 - دبیرستان علامه حلی تهران

تلفن : 8 الی 44450801

۱- یک عدد کارت شناشایی جهت اطمینان در جیب خود داشته باشید!

۲- نیم ساعت قبل از حضور در حوزه، آماده‌ی آزمون! و حداقل نیم ساعت قبل از شروع آزمون در حوزه باشید.

۳- آزمون را بَناس که با مَداد(!) مشکی بدهید، پس پاک‌کن هم داشته باشید.

۴- تغذیه و تنقلات و آب و غیره به تعداد دوستان و همراهان همراه داشته باشید! نیم ساعت زمان نسبتا طولانی‌ئی است!

۵- با صد در صد توانایی خود بیایید!

۵.۵ - کلید اولیه‌ی آزمون را از همین جا دریافت نمایید! (کلیدها با یک روز تاخیر ارائه می‌شوند!)

۶- موفق باشید... 

 

 

ثبت‌نام آزمون برای داوطلبان تهرانی تا روز دوشنبه تمدید شد. ثبت‌نام از داوطلبان آزاد با راه‌اندازی سامانه‌ی پرداخت در هفته‌ی آتی، صورت می‌پذیرد.

 

 

از ابتدای شروع به کار وبلاگ، همیشه تلاشمون بر این بود که بتونیم وظیفه‌ی انسانی‌ئی که به عهده‌مون هست رو به درستی ادا کنیم و بنا بر مرام همه‌ی بچه های حلی، برای همه‌ی بچه‌های کشور مفید باشیم، و اگر چیزی رو به بچه‌های علامه‌حلی می‌دیم، از بقیه دریغ نکنیم. به لطفِ خدا امسال تصمیم گرفتیم که یک بخشی از کارهایی که تو مدرسه می‌کنیم رو با بقیه‌ی بچه های کشور هم تقسیم کنیم. از این جهت و در اوّلین گام؛ تصمیم به برگزاری یک آزمون مشابه مرحله‌ی اول گرفتیم! امیدوارم که برای همه‌ی داوطلبن مفید باشه!

اطلاعات لازم رو توی پوستر و سایت مدرسه می‌تونید ببینید. البته ثبت نام برای همه‌ی بچه‌های تهرانی آزاده و زمان ثبت‌نام‌ تهرانی‌ها رو به زودی از طریق سایت دبیرستان به اطلاع خواهیم رسوند، پس یک کمی منتظر باشید؛ داریم تلاش می‌کنیم که روند ثبت‌نام تسهیل شه!

قریب به ۱۰۰ مرکز سمپاد از شهرهای مختلف درخواست حضور در آزمون رو دادن که این قضیه علاوه بر این که باعث قوت جامعه‌ی آماری آزمون می‌شه، ما رو به انجام رسالت‌مون دلگرم‌تر می‌کنه و به شخصه بسیار خوش‌حالم که تونستیم برای بچه‌های شهرستانی که از فقر امکانات مخصوصاً در حوزه‌ی المپیاد رنج می‌برن، کاری مفید انجام بدیم.

برای ثبت‌نام به سایت www.helli.ir مراجعه نمایید و یا با روابط عمومی دبیرستان به شماره‌ی ۵۵۴۰۶۱۱۴ تماس بگیرید.

برای ارتباط با بنده (در موارد بسیار ضروری) هم می‌تونید از دو روش، farhadmoqimi@gmail.com یا ۰۹۱۲۵۹۵۵۹۲۵ (ارسال پیامک!) استفاده کنید.

پیشاپیش از زحمات مسئولین مدرسه و تیم‌های طراحی سوالات تشکر ویژه می‌کنم و تقدیر و تشکرهای اصلی رو موکول می‌کنم به بعد از برگزاری آزمون!

القصه، از حضور تمامی بچه‌های تهرانی (هم) شدیدا استقبال می‌کنیم! و امیدوارم شاهد یک رقابت بزرگ و جذاب باشیم...!

شرکت در آزمون برای دانش آموزان هر سه پایه‌ی اول، دوم و سوم مجاز است.

و ما تشاوون الّا ان یشاءالله رب العالمین...

 

+ نوشته شده توسط فرهاد مقیمی در سه شنبه نوزدهم دی ۱۳۹۱ و ساعت 20:11 |

سلام

مرحله اول دوره 8تا پنجشنبه حتما حل بشه !
(تاکید می کنم حتما!!!)
(منظور از حل شدن این نیست که همرو حل کنید اما باید مانند یک امتحان آزمون بدید و وقت بزارید رو سوالات)

کتاب المپیاد های شوروی - پرویز شهریاری
کلید
مقیمی:
دوستان توجه داشته باشن، با توجه به صحبت هایی که با هم کردیم، بنا شد که از شما حرکت باشه، از خدام برکت!! در نتیجه برای وقتی که خودتون دارید برای کلاسا می ذارید و وقتی که معلماتون براتون میذارن ارزش قائل باشید و کاری که ازتون میخان رو انجام بدید. این مرحله ی 1 حل کردن ها، الآن از نون شب براتون واجب تره! ضمنن کلاس های 5شنبه ی آقای غفوریان رو هم فعلا به صورت موقت کنسل می کنیم. این هفته کلاس ندارید.
+ نوشته شده توسط مرتضی ثقفیان در چهارشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۹۱ و ساعت 10:0 |

با سلام خدمت همه مخصوصا کامپیوتری ها !

ازاین هفته قرار بر این شده که آزمون های مرحله 1 رو از بچه های کامپیوتر دوم بگیریم . هفته های اول به اینصورته که شما خودتون تو خونه امتحان می دید و ما پنجشنبه آزمون رو براتون حل می کنیم . (کلید هم احتمالا زودتر می گذاریم تا درصدتون رو حساب کنید ; اگه نشد همون پنجشنبه درصدتون رو حساب می کنید)


این هفته دوره 6 ام رو می دید . زمانش هم 5 ساعته

سعی کنید کاملا شرایط امتحان باشه !

ایمیل من sobhan.miryoosefi@gmail.com

ایمیل آقای بهروزی خواه mbehroozikhah@gmail.com

موفق باشین !


کلید:


+ نوشته شده توسط مرتضی ثقفیان در سه شنبه هجدهم مهر ۱۳۹۱ و ساعت 1:34 |
سوالات آزمون مرحله ی اول - یک المپیاد دانش آموزی کشوری ادبیات سال ۱۳۹۰ - دوره ی بیست و پنج- بیست و پنجمین دوره - ۲۵

سوالات:

کلید پیشنهادی آقایان گودرزی و جواهریان و منصوری:

 سوال ها هم تعمدا با کیفیت بد! در وبلاگ قرار داده شده است! سوال های با کیفیت مناسب تا روز ۵ شبه در وبلاگ قرار داده خواهد شد!

 

+ نوشته شده توسط فرهاد مقیمی در یکشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۰ و ساعت 19:37 |
سوالات آزمون مرحله ی اول - یک المپیاد دانش آموزی کشوری ریاضی سال ۱۳۹۰ - دوره ی سی- سی امین دوره - ۳۰


عرض کنم که امروز اختتامیه ی حلی نت بود و دیشب بهترین فرصت بود که با توجه به فرصت کمی که در طول هفته داریم، زمان رو مغتنم بشماریم و بشینیم و با معلمین کامپیوتر دبیرستان جلسه بذاریم و هماهنگ شیم! از ساعت ۱۲شب تا حدود 7 ! البته جلسه رسمن از ساعت 5 تموم شده بود و تا ساعت 7 یک (نصفه) شب نشینی در نمازخونه برپا کردیم! حاضرین در جلسه آقایان بابایی – عابدی – طهماسبی – عبدی – ربیعی – ملکی – صالح – مسعودی و سامی بودند که در نهایت به یک سری تصمیمات رسیدیم که در پستی جداگونه توضیح خواهم داد!

...

اما به علت کمبود خواب! تا ساعت 11 خفتیم و از ساعت 11 با حضور آقای ثقفیان و عابدی منتظر دریافت دفترچه بودیم که بنا به دلایلی نشد و ... نهایتا دفترچه رو در سالن فوتسال، ساعت ۱۷، ازشایان عزیزنژاد دریافت کردیم! به علت این که اسکنر در دسترس نبود، اومدم خونه، با دوربین از دفترچه به صورت موقتی عکس گرفتم و آپلود کردم ولی دیدم که بچه های ریاضی، سنگ تموم گذاشتن و دفترچه ها رو میل کردن! لذا برای احترام به فرستندگان، دفترچه ها رو بدون دخل و تصرف رو وبلاگ گذاشتم! به علت خستگی زیاد، از خیر المپیاد ادبی فعلا می گذریم! تا همین جاش هم خیلی این مرحله 1 رو تحویل گرفتیم! همه چی تموم شده و ما باز هم باید در نظر داشته باشیم که ما باید 50 تا قبولی مرحله 2 بدیم!!! 20 تا طلا!!! مرحله 1 تموم شده س!

موفق باشید!!!


سوالات کد ۱: (ارسل توسط سید رضا میرعسکر شاهی)

سوالات کد ۲: (ارسال توسط امیرعلی معین فر از طریق گودرز مهر!)

کلید پیشنهادی کد 2 : (توسط شایان عزیز نژاد - امیرعلی معین فر - الک بدرویا - پویا هنریار - ماهان ملیحی)

پاسخ نامه ی تشریحی 30امین مرحله اول ریاضی:

(توسط: امیرعلی معین فر)

پ.ن: کلا دم بعضی از بچه هامون خیلی گررررررم!!!!!

+ نوشته شده توسط فرهاد مقیمی در جمعه پنجم اسفند ۱۳۹۰ و ساعت 17:49 |